.

Září 2007

Lenka Lanczová

28. září 2007 v 17:00 | Eazi |  !!!! REFERÁTY !!!
== Dílo ==
Lenka Lanczová patří k našim nejproduktivnějším a nejčtenějším spisovatelům. Hlavní hrdinou jejích knih je většinou dospívající dívka, která řeší své problémy s mezilidskými vztahy, často protože je nějakým způsobem odlišná od svého okolí. Autorka ve svých knihách píše o mladých nejen pro mladé. Z jejích knih čiší jakési ponaučení, to je však naprosto přirozené. Mladí lidé je tak nevnímají jako pokus o mentorování. V dvoudílném románu ''Lucky Luk'', který je svým způsobem výjimkou v její tvorbě , je hlavním hrdinou starší kluk, který má problémy nejen s láskou, když potkává a ztrácí svou osudovou ženu, ale v prvním díle se také potýká se zákonem a dostane se až do vězení. Až na výjimky představuje každá kniha samostatný román.

Lenka Lanczová každý rok vydává průměrně 3 až 4 knihy a dosud vydala 44 knih, které vyšly vesměs v nakladatelství Víkend. Rovněž jí vyšla i povídka (či spíše novela) Andělé noci v knize Jak to bylo poprvé, na které se podílí spolu s dalšími pěti autorkami (mezi než patří i Lenčina dcera Sandra). Knihy jsou v následujícím seznamu seřazeny podle roku vydání. Pouze v případě, že jde o pokračování předchozího titulu, je toto pokračování zařazeno hned pod úvodní titul.

* ''Počkej na mě, Radko!'' ([[1992]])
* ''Podej mi ruku, Radko!'' ([[1994]])
* ''Pojď se mnou, Radko!'' ([[1996]]}
* ''Znamení Blíženců'' ([[1994]])
* ''Panna nebo Blíženec'' ([[1995]])
* ''Zadáno pro Blížence'' ([[1995]])
* ''Prázdniny pro zaláskované'' ([[1994]])
* ''Š jako Šarlota'' ([[1994]])
* ''Hvězda naděje'' ([[1994]])
* ''Lucky Luk 1'' ([[1995]])
* ''Lucky Luk 2'' ([[1996]])
* ''Království za botu'' ([[1995]])
* ''Schody do nebe'' ([[1995]])
* ''Blbej fór'' ([[1995]])
* ''Tajná láska'' ([[1996]])
* ''Mokrá louka'' ([[1996]])
* ''Super koťata'' ([[1996]])
* ''Past na kočku'' ([[1996]])
* ''Zlodějka snů'' ([[1996]])
* ''Všechno bude fajn'' ([[1997]])
* ''Srdcový kluk'' ([[1997]])
* ''Sólo pro Kristýnu'' ([[1997]])
* ''Oranžové blues'' ([[1997]])
* ''Tři na lásku'' ([[1998]])
* ''Stopa v mém srdci'' ([[1998]])
* ''Souhvězdí Labutě'' ([[1998]])
* ''Dva kroky od ráje'' ([[1998]])
* ''Most do Země lásky'' ([[1999]])
* ''Střípky mých lásek'' ([[1999]])
* ''Půlnoční sny'' ([[1999]])
* ''Sonáta pro dvě srdce'' ([[1999]])
* ''Kam se vytrácí láska'' ([[2000]])
* ''Kde končí svět'' ([[2000]])
* ''Hořká chuť lásky'' ([[2001]])
* ''Postel plná rúží'' ([[2003]])
* ''Pár minut lásky'' ([[2002]])
* ''Deváté nebe'' ([[2003]])
* ''Mokrá náruč léta'' ([[2003]])
* ''Doteky noci'' ([[2004]])
* ''Kapky rosy'' ([[2004]])
* ''Lásky a nálezy'' ([[2004]])
* ''Sběratelka polibků'' ([[2005]])
* ''Čas něhy'' ([[2005]])
* ''Šeptej do ticha'' ([[2005]])

levhart

28. září 2007 v 16:54 | Eazi |  !!!! REFERÁTY !!!
něco málo o týhle kráásný čičince=) ☺♥♥♥♥
Levhart umí velmi daleko skákat i šplhat.Drápy se zachytí za kůru stromu a přitáhne se.Kořist si dospělí levharti často zavěšují do vidlice větví stromu,aby ji ochránili před potravním konkurencí ostatních šelem.
Po stoddení březosti rodí samice levharta dvě až čtyři slepá mláďata.Stará se o ně sama,kojí je tři měsíce.Potom začnou i mláďata žrát maso,které jim matka přináší.
Levharti žijí zpravidla samotářsky,jen občas lze vidět po hromadě pár.Mláďata opouštějí matku po dvou letech,když už je většinou znovu březí.Dcery matka ještě nějakou dobu strpí ve své blízkosti,ale synům nezbývá než odejít nadobro a pokusit se najít si vlastní teritorium.

nové fotky

28. září 2007 v 15:56 | Eazi |  Avril Lavigne

pár testíků o těle a duši

22. září 2007 v 19:18 | Eazi |  testy a kvízy

Jakému živlu se podobáte?

Nikoho nepřekvapí, že zvířata dokáží vycítit blížící se nebezpečí, bouři, zemětřesení či výbuch sopky. Víte však, že totéž uměli v minulosti i naši předkové? Zatímco většina lidí tuto schopnost dá.
Mohli byste sloužit jako lidská varianta berana, nebo vám nedělá problémy ustupovat? Jak působíte v mezilidských vztazích? Dá se s vámi vyjednávat, nebo si jedete na své koleji a neumíte udělat ani...

pár testíků

22. září 2007 v 19:02 | Eazi |  testy a kvízy
na test který vás zaujal klikněte.a on vám celý vyjede.pozor!Až skončíte, tak se nezapomeňte vrátit☺

☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

Jak nastavit počítadlo?

21. září 2007 v 21:51 | Eazi |  Ostatní články :)
Pro některé je to primitivní záležitost a vědí jak na to, ovšem jsou i začátečníci, kteří tomu počítadlu ještě nepřišli na kloub. Proto jsem našla pěkný návod, jak vytvořit/zprovoznit počítadlo na svém blogu. Není to můj návod, zkopírovala jsem z blogu: ZDE

Kdybyste stále někdo nechápal nebo nefungovalo to, tak mi napište do komentáře, pokusím se s tím pomoct nebo pomoct se zprovozněním. ;)
Vaše Eazi ♥

Čokoláda

20. září 2007 v 16:56 | Eazi

Čokoláda

Když Kryštof Kolumbus přirazil se svou flotilou ke břehům dnešní Ameriky, netušil, že objevil nový světadíl. Ale on toho nechtě objevil ještě víc: Mimo jiné taky laskominku, po které se mnozí z nás můžou utlouct - čokoládu, resp. umění, jak ji z kakaových bobů připravit. To už znali staří Mayové, Kolumbus a jeho následovníci jí pouze otevřeli cestu k srdcím (a chuťovým pohárkům) Evropanů. Čokoláda se brzy stala velmi oblíbenou a žádanou pochutinou. V čem vlastně spočívá její kouzlo? Tak především mlsání této sladké pochoutky probouzí endorfiny, což jsou látky schopné navodit tělu libé pocity (podobný účinek mají i sportovní aktivity, účinky endorfinů jsou podobné účinkům lehkých drog, tělo si je ovšem produkuje samo, nejsou tedy zdraví škodlivé, mohou ale vyvolat návyk, a to návyk zdravý - ten na sportu, nebo sladký - na čokoládě). S tím souvisí další důsledky čokoládového mlsání: Čokoláda zklidňuje při stresu, tlumí pocity napětí (proto máte takovou chuť na čokoládu před a v prvních dnech menstruace), používá se také jako afrodiziakum. Koho občas trápí nespavost, ať zkusí šálek horké čokolády - uvidíte, že to funguje lépe než nějaké bobule z lékárny. A taky to líp chutná. Čokoláda má i léčebné účinky: Obsahuje flavonidy, které zabraňují ukládáni cholesterolu v cévách, a tím chrání před vznikem srdečních chorob. Podle některých studií je v čokoládě zastoupena řada látek, jako teobromin, fenetylamin a kofein, které působí jako stimulanty zvyšující bdělost, ostražitost a pozornost. Konzumací čokolády dochází ke stimulaci, která následně vede ke zvyšování mentálních výkonů. Čokoládu už ocenili mnozí sportovci jako neocenitelný a zdravý zdroj energie (proto se na vysokohorské túry doporučuje mít v batůžku tabulku čokolády.
Čokoládové máslo se přidává i do mnoha kosmetických výrobků, některá luxusní wellnesscentra nabízejí svým klientům čokoládové zábaly, při kterých se tělo uvolní a pokožka zjemní.
Dnes se čokoláda vyrábí v nespočetných druzích: mléčná, hořká, bílá, s oříšky, náplněmi; pořádají se i festivaly čokolády. Čokoládovými velmocemi jsou Švýcarsko, Belgie a Itálie.
Žhavá čokoládová novinka: Jemná hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaa a s chilli papričkami nebo zeleným pepřem.

jadno pondělí...

20. září 2007 v 16:49 | Eazi |  povídky

Jedno pondělí...

ilustrační obrázek
Katka otevřela oči, ještě omámené spánkem, nevrle zabručela na budík, přetáhla si deku přes hlavu a neučinila jediný pokus vyskočit rovnýma nohama radostně a zvesela do nového týdne. Právě uplynulý víkend byli její rodiče opravdu ve formě: Od pátečního večera až do nedělního oběda se neustále dohadovali, poštěkávali na sebe, častovali se jízlivými rýpanci a neustále si něco vyčítali. Nedělní oběd tomu učinil přítrž, neboť dorazila babička, tátova matka, a to zmlkli úplně všichni. I obvykle uňafaná čivava se stáhla… A přitom by táta i mamka měli být úplně v pohodě: Tátovi se v práci víc než dařilo, domek na okraji města, kam se přestěhovali vloni, byl už zaplacený, mámina kavárna taky slušně prosperovala a Katčin starší brácha se dostal na vytouženou techniku a po nekonečných pěti letech odložil basovku, na kterou mu to ani trochu nešlo, a rozpustil svou v pořadí třináctou kapelu, s kterou hodlal srazit MTV na kolena. Zdánlivě vše v pořádku, sen o šťastné rodince v reálu, ale mezi rodiči to už měsíc neskutečně skřípe. A když do toho dorazí babička Božena, která o sobě ráda a často prohlašuje, že je zneuznaná intelektuálka a první feministka v zemi, a neustále všem uštědřuje nekonečné přednášky o věcech, kterým nerozumí, spisovnou češtinou, kterou neumí, je pak opravdu zábavnější strávit neděli v krematoriu…

Katka se začala mrzutě hrabat z postele, když vtom ztuhla: Z koupelny vedle jejího pokojíku se ozval divný zvuk, vzdech, vzlyk… přidušený pláč. Katka po špičkách došla ke dveřím a potichu je pootevřela. V domě panovalo nezvyklé, hrobové ticho. Žádné rádio, zvuky tekoucí vody, výkřiky: Kde mám tu bledě modrou košili, sakra?! nebo Neviděli jste mojí empétrojku? Nic, jen ten tichý, zadržovaný pláč z koupelny. Katka si dodala odvahy, došla ke dveřím a otevřela je: Na vaně seděla máma a po tvářích jí tekly slzy. Katku to zarazilo, nikdy mámu neviděla plakat, nikdy ji nezažila smutnou, a teď ji tu vidí sedět jak hromádku neštěstí:
"Co se ti stalo?" vypravila ze sebe.

"Mám opravdu velkej problém," vypravila ze sebe máma a nadechla se, že ještě něco dodá, ale místo toho se ještě víc rozplakala. Katka se k ní váhavě přiblížila a začala ji hladit po vlasech.

"Ty moje holka," zašeptala máma vděčně a objala Katku v pase. Chvíli tak zůstaly, pak se máma rozhodně zvedla z okraje vany: "Co chceš k snídani? Hodím tě do školy autem, je už dost pozdě. A odpoledne skočíme k švadleně na zkoušku - ty tvoje šaty na ples už budou hotový," vplula bez varování do své obvyklé role a vyšla z koupelny. Kateřina jen zírala. Ve dveřích se máma ještě otočila: "A na tohle tady zapomeň, pusť to z hlavy, to my stařenky před přechodem občas míváme," dokonce se usmála a zmizela. Katka se jako ve snách umyla, oblékla a nasnídala. Máma ji odvezla do školy a celou cestu vykládala těžko uvěřitelné historky o tom, jak byl její brácha kouzelné miminko. Před školou se Katka odvážila zeptat, kam tak náhle zmizel brácha s tátou. "Táta jel na jednání s klientem do Prahy, tak tam Honzu odvez," vysvětlila máma a dala Katce pusu, čímž zatrhla všechny další otázky.

Celý den se Katce honily hlavou všelijaké myšlenky: Jaký by mohla mít máma problém, aby nad ním plakala, místo aby ho řešila? Má táta nějakou ženskou? Bude se muset Honza ženit? Není někdo nemocnej? NECHCE SE BABIČKA BOŽENA PŘESTĚHOVAT K NÁM? Tahle poslední alternativa přivodila Katce stav podobný mdlobám… Ještě že dnes byli učitelé vlídní a shovívaví, nikdo se nepokusil proklepnout Katčiny znalosti, všichni se teď semkli a společně hodlali - učitelé i studentstvo - přežít blížící se maturity se zachovanou duševní rovnováhou.

Před školu, během obvyklého posezení na stařičké pumpě, která stále odolávala ředitelovým pokusům o celkovou modernizaci objektu školy, Katčina nejmilejší přítelka Hana jen tak mimochodem prohodila: "Ta tvoje máma je pořád pěkná, jak to dělá? Bylo jí už 45, ne?" dodala a bylo jasné, že si myslí, že v tak pokročilém věku se ženám zapovídá přitažlivý vzhled. "Ale trochu jí z tý její kavárny hrabe, ne? Viděla jsem ji na gyndě, seděla v čekárně a pořád něco, mezi námi, dost zběsile, počítala v diáři. A povídala si u toho!" Katka na Hanu vytřeštila oči: "Cože dělala?!" "No, vždyť ti to povídám: Čmárala si do notesu a huhlala něco jako: Já se z toho zblázním, to snad není možný a tak," popsala Hana nezvyklou situaci a volně přešla k zajímavějšímu tématu, totiž kdo s kým bude sedět na maturitním plese u stolu. Katka ji nevnímala, jen vytřeštěně zírala před sebe, pak se zvedla a jako splašená se rozběhla k autobusové zastávce. Na poslední chvíli se prosmykla do autobusu a za půl hodiny už otvírala dveře od domu. V obýváku na pohovce ležela máma a její barva by se dala popsat jako bledě zelená. "Promiň, Katuško, já tě měla vyzvednout, ale udělalo se mi nějak špatně," poslední slova už máma cedila skrz zaťaté zuby a naléhavě se ubírala, či spíše pádila k nejbližší koupelně. Katka dosedla do křesla a na tváři měla blažený úsměv: "Mami, ty jsi těhotná?" zavolala směrem ke koupelně, odkud se ozývaly neblahé projevy silné žaludeční nevolnosti. "Bluee," zazněla odpověď, pak tekoucí voda a konečně se dveře otevřely: "Co tě to napadlo?" zeptala se máma nejistě a pak kývla: "Jo, jsem v 7. týdnu a nevím, co mám dělat. Nevím, jestli táta bude chtít třetího potomka, nevím, jak se na to budete koukat vy s Honzou a hlavně nepřežiju ty řeči Boženy!" shrnula mamka svůj velký problém z rána. "Tak jsem podrážděná, protože už nedokážu myslet na nic jiného, s tátou se hádáme, protože on si myslí, že jsem si našla nějakého… ehm… kamaráda, a on vůbec netuší, jak se mu to bojím říct," řekla a ztěžka dosedla na pohovku. "A navíc mi začalo být špatně, ale když zrovna nezvracím, tak konzumuju kyselý okurky. Už jsem spořádala předloňský a dnes ráno jsem se pustila do těch z loňska. Mohla bys mi jedny přinést, Kačenko?" Katka se beze slova vydala do sklepa a cestou vyřídila mobilem jeden důležitý telefonát…

Večer toho pondělka uprostřed března byl v příkrém rozporu s ránem: Táta se vrátil extrémně brzy domů a kromě Honzy přivezl ještě obrovskou kytici růží a velký neforemný balík, který jen obtížně vypáčil z auta.
Byla to opravdu luxusní dětská postýlka.

Nejpitomější dárky...

20. září 2007 v 16:43 | Eazi |  Ostatní články :)

Nejpitomější dárky...

ilustrační obrázek
Už to zažila asi každá z vás: Vánoce, narozeniny nebo jiná oslava, sjedou se příbuzní a chtějí udělat radost. A vám se v rukou najednou ocitne naprosto příšerná věc z králičích kožek od vzdálené tetičky, která má pozemek na venkově doslova zastavěný králíkárnami, a tato příbuzná se slzou v oku špitá: "Podobný nosívala v zimě moje babička…" Je to vidět. A vám nezbývá, než doufat, že tetička dorazí až zase za rok, a to už bude po zimě a vy budete mít připravenou laskavou lež, jak vám celá škola králičí kožíšek závidí… A to je zásada pro budoucí dámy č. 1: Nebrblat, nešklebit se, neobracet oči v sloup, dárek s úsměvem a klidem přijmout, slušně poděkovat a nechat se hřát myšlenkou, že vám někdo chtěl upřímně udělat radost.
S dárky bývá potíž. Jak to zaonačit, abychom se neocitli v roli zmiňované tetičky? Především je výhoda, pokud obdarovávaného dobře známe, jeho koníčky a sny. Chodíte s klukem, který hned po vás ze všeho nejvíc miluje letecké modelářství. Nejen, že občas projevíme o jeho hobby zájem (to budete koukat, jak ho tohle potěší), ale také si zjistíme, jaké barvy, lepidla, ředidla nebo pilníčky používá: A je vyhráno. Modelářské barvy například nejsou zrovna za korunu, jako vhodný dárek se hodí vždy.
Když obdarovávaného tolik neznáte, máte dvě možnosti: Darujte tzv. "blbinku" - plyšáka, hrnek na kávu s vtipným nápisem nebo tričko, ovšem s tím rizikem, že váš dárek skončí někde v komoře, na stole v práci nebo jako dárek putovní. Anebo se prostě zeptejte v nejbližším okolí budoucího majitele daru: To platí zejména u malých synovců, neteří, bratranců a sestřenic - jejich matky vám určitě dobře poradí (otců se neptejte, těm taky většinou radí maminky).
Obecně: Jaké dárky ano a jaké ne?
U žen skoro stoprocentně vždy zafunguje kuchařka. Na trhu je široký výběr a nějaká specialitka se vždycky najde (sushi kuchařka, thajská nebo z Karibiku). Nikdy se nepokoušejte koupit ženě parfém, zpravidla to netrefíte z jednoduchého důvodu: Koupíte totiž vůni, která sedne vám, ne obdarované. Navíc koupě parfému patří do kategorie dárků intimních a vypálíte tím rybník manželovi, příteli, milenci…
Muži ocení předplatné časopisu, který si občas koupí, ale k jeho předplacení se ještě nějak nedostali: Fotbalový týdeník, časopis o počítačích, PC hrách, filmech atd.
Nikdy ne ponožky nebo pyžamo - tím byste ho zařadili do kategorie nezajímavých "strejců" 
Hodně štěstí při výběru a zkuste se na našem chatu podělit o své zkušenosti s dárky, i s těmi nevhodnými.