.

něco málo o nehtech

3. února 2013 v 15:54 | Eazi |  nehtíky- rady/triky
Každá žena touží být krásná. A nehty, stejně jako vlasy, patří odjakživa k okrase žen. Ženy, a prakticky každý člověk, může o své ruce a nehty pečovat. Pečovat tak, aby byla radost se na ně dívat, radost se jich dotýkat. Ovšem péče o nehty znamená nejen používat správnou kosmetiku a starost o nehty, ale i správnou životosprávu.
Podle nehtů lze snadno zjistit jak se daný jedinec o sebe stará, jak pracuje, avžak škaredé nebo špatné nehty bychom neměli podceňovat. Stav nehtů mnohdy vypovídá o tom, jak se daří našemu tělu.


Špatný nehet tedy může signalizovat chorobu. Nemoci nehtů se projevují různě - změnou tvaru, povrchu nebo dokonce i změnou barvy nehtu. Proto bychom to neměli brát pouze jako vzhledový problém, ale měli bychom se tomu zabývat podrobněji.
Nejčastěji trpí povrch nehtu, typickou vadu představují vroubkované nehtové ploténky, které mohou představovat poruchy cirkulace nebo revmatoidní artritidu. Další povrchovou vadou jsou tzv. zakřivené brázdy, které jsou souběžné s nehtovým měsíčkem, tady může jít o problém s lupenkou nebo nedostatkem zinku v těle.
Lidé si nehty většinou zastřihávají, aby se jim neulamovaly, či je okusují. V některých civilizacích (stará Čína) bylo módní lakování nehtů, které nosily dlouhé i několik centimetrů. Chránili je před zlomením tím, že na nich nosili stříbrná, umělecky zdobená pouzdra (především vysoce postavené ženy nehty nestříhaly vůbec na znamení toho, že nemusí pracovat); V současnosti je rozšířena móda lakovat si nehty či si případně nalepovat umělé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama