.

Květen 2013

Nejčastější chyby v péči

31. května 2013 v 16:00 | Eazi |  Vlásky
Přednastavený článek
  1. Nestříháme se pravidelně- ano, opravdu nestačí jednou za rok navštívit kadeřnici. Vlasy se třepí a trpí, nedrží tvar, tudíž porušujeme pravidlo č.2. A proč si nenajít kadeřnici ke které bude radost chodit a vždy budeš odcházet s účesem podle svých představ? Navštěvuj ji pak jednou až 2x za dva měsíce a tvůj účes bude stále krásný a svěží.

Dopis na rozloučenou

28. května 2013 v 12:05 | Eazi |  Ze života
Trocha emocí staršího data výroby... ;)
,,Chybíš mi." ,,

Chybíš mi čím dál tím víc, a upřímně řečeno jsem se do Tebe moc zbláznil, a teď je mi smutno. :'(" , řekl jsi mi tenkrát, a vykouzlil na mé tváři úsměv a srdce mi radostí poskočilo.
Byl by to úžasný pocit, cítit, že jsem někým milována. Úžasný pocit, že MĚ, obyčejnou holku miluje někdo tak dokonalý, jako jsi ty. Byl by to dokonalý pocit, nebýt jednoho detailu. Jednoho docela závažného detailu, který se nedá jen tak přehlížet a dělat, že neexistuje.

Rychle a zběsile 6

26. května 2013 v 16:43 | Eazi |  Ze života
Ahojky vážení,
tak se zas po nějaké době hlásím. Učení na zkoušku z ekologie je v plném proudu, počasí na prd, takže mě ani nic netáhne ven a můžu ležet na posteli pod hromadou knih, sešitů, výpisků a prezentací. Za celý týden jsem důkladně prošla a namačkala do hlavy 20/30 otázek a do středy mě čeká ještě dalších 10... Uff, je to dřina nehýbat se a jen šrotit. Bolí mě celý tělo.
Miláček je tak trochu blázen do Rychle a zběsile. Přiznám se, že já jediný, co o tom vím, je písnička z pátýho ,,dílu" (KLIK). Nijak to nežeru a jestli jsem viděla jeden díl kdysi dávno, tak jsem toho viděla moc. Takže když to shnu, tak jsem totální neznalec.

Do polívky, do omáčky, na čaj,...

20. května 2013 v 9:55 | Eazi |  Ze života
Ten, kdo čte MF Dnes nebo Aha (já vím, já vím, jsou to dost rozdílné deníky!) jistě postřehnul přílohy o marihuaně. Moje babička nebyla vyjímkou. Koupila si Aha, přečetla, jak je to skvělá kopřiva a jala se zjišťovat, kde sežene semena nebo rostlinu. To ovšem netušila, že děda byl poněkud rychlejší a už se mu ve skleníku zelenají mezi rajčaty 2 sazenice marušky.
Nebylo by to divné, zasadil si pro svoje účely 2 sazenice. No bóže, pokud ho neudá závistivý soused, tak se nic neděje, pěstuje to tu každý druhý a policie to přehlíží.
Divné ale na tom všem je, že už má usušeno! Loni vypěstoval celkem solidní sklizeň a nikdo si toho nevšiml. Ani mamka, která s ním úřaduje na zahradě a ve skleníku, ani my, požírači ředkviček, salátu a rajčat, natož ani babička, se kterou tráví nejvíc času.
Zkrátka a dobře, děda si vyprodukoval solidní dávku trávy a svěřil se nám až nyní, kdy listy usušil a odrolil do papírového pytlíku a stonky nasekal. Potřeboval sehnat recepty.

Geologický kurz

19. května 2013 v 0:22 | Eazi |  Ze života
Ahojte vážení,
tak jsem zpět z geologického kurzu. Teda nevrátila jsem se až dneska. Vrátila jsem se už ve čtvrtek k večeru. Ale byla jsem tak mrtvá, že jsem akorát pozdravila zlatíčko, pár kámošů a pak, s vypětím všech sil, jsem klimbala broučkovi při filmu. Měla jsem toho dost.
V pondělí jsem vstávala před šestou a jeli jsme do ČB, kde nás měl v 8 vyzvednout autobus. Město bylo dost zasekaný, tak to bylo trochu se stresem, jestli to stihneme. Sice jsme přijeli o chvilku později, ale učitelé tam stejně ještě nebyli, takže v poho. Nalodili jsme se se všema báglama do busu a vyrazili. Byla zima, poprchávalo a foukalo, ale všichni jsme se cítili, jako bysme jeli na školní výlet.

Volaný uživatel je dočasně nedostupný...

13. května 2013 v 12:00 | Eazi |  Ze života
Přednastavený článek

Ahojky vážení,
jestli jste sem přišli sami od sebe, tak dál tenhle text nečtěte a klikněte na nějaký záživnější článek. ;)
Pro moje AFFS: Omlouvám se, tenhle týden tu nebudu, jedeme na kurz. Budeme bydlet v chatičkách, přes den vyrážet do různých geologických lokalit a dělat geologii v praxi a večer nejspíš zalezeme do spacáků a budeme se šrotit na blížící se zkouškové nebo krafat (což je pravděpodobnější). Nekoukala jsem na kemp, ale mám pocit, že tu tak na 98% nebude net, takže budu mimo dosah... Takže prosím o omluvení z obíhání.
Nejspíš na mě něco leze. Bolí mě v krku, oči mám jak králík, pšíkám jak vzteklá... Snad to do rána přejde...
A držte mi pěsti, ať to tam přežiju. ;)
Pak napíšu, jak bylo.
S pozdravem,
Vaše Eazi ♥

Pihatý uličník

10. května 2013 v 6:29 | Eazi |  Ze života
Když jsem si přečetla název tohoto tématu týdne na téma.blog.cz, tak jsem si řekla, že to není špatné, ale doufala jsem v jiný výsledek. Ve vítězství něčeho originálnějšího, netradičního. Pak jsme si vzpomněla na svoje dětství. Ten čas tak rychle letí...
Ještě nedávno jsem běhala po dvoře a kousala svého chlupatého kamaráda do ucha, do kožichu a on mě na oplátla štípal předními zuby do zadku a ramen. Měřila jsem něco málo přes metr. On byl taky krásné, malé, měkkoučké štěňátko s "pihami" na čumáčku.

Mám v p**i na lehátku...?

9. května 2013 v 13:48 | Eazi |  Ze života
To je fofr, to to letí! Čas zdrhá jako pes Pluto! Jen ty vlající plachťáky chybí! Připadám si zas, že se zblázním. Do zkouškového měsíc, a já zas nevím, do čeho rejpnout dřív. A navíc se mi ani nechce. Tak jen ležím, flákám se a vymýšlím všelicos, jen abych nemusela otevřít některou z učebnic.
Nic mě nebaví, pořád bych jen spala nebo lítala někde venku. A navíc to počasí! Bože, za co mě trestáš?! Copak v tomhle se dá něco učit?!
Tak tedy oblíkám kraťasy, tílko a mizím na zahradu, se slunečními brýlemi a knihou Ekologie, abych se stejně jen vyvalila a nastavovala zavřená víčka hřejivému sluníčku.
A co vy? Jak zvládáte učení na letní zkouškové?
Nějaké rady, triky jak se naučit?
Nebo to očurat? ;)
S pozdravem,
Vaše Eazi ♥

Láska na první polibek ♥

6. května 2013 v 0:37 | Eazi |  Ze života
Víte, možná tohle všechno bude znít trochu divně, trapně nebo co já vím jak, ale...
Vzpomínám si na první setkání se svojí první láskou. Bylo 30.4., pálení čarodějnic. Neměla jsem s kým jít, první máj byl za rohem a já pořád prožívala jen platonické lásky nebo jednostranou lásku. Nic, co by mě naplňovalo (myšeno ve vší slušnosti!).
Až 30.4. jsem vyrazila s kámoškou a jejím klukem na louku nad město k ohni. Trochu jsem se bála, že budu za křena, ale ubezpečila mě, že Ládík bere nějaké své kamarády, takže jako cool v plotě nebudu a ani se nebudu nudit. Vzal je. A skutečně jsem se nenudila. Pořád něco vykládali, smáli se, vtipkovali a bylo mi s nima fajn. Jen ten jeden, Pavel, na mě pořád zíral. Bylo mi to nepříjemné, měla jsem ho kvůli tomu zírání plné zuby. A když mi nabídl, že mě doprovodí domů, tak jsem odmítala, nechtěla jsem. Až Klára mě přemluvila a ujistila, že s ním mi skutečně nic zlého nehrozí. Dobrovodil mě a nevím jak k tomu došlo, ale i políbil. Jestli jsem ho měla dost, tak teď jako by se stal nějaký zázrak. Jako lusknutím prstů ten strašný pocit byl pryč a místo něj jsem cílila lehké šimrání v břiše, náklonost a celkově jsem si přála, aby mě nepřestával líbal. Byl to ten nejkrásnější polibek v mém životě...

Maturita podruhé?

4. května 2013 v 8:07 | Eazi |  Ze života
Pročítám si články ohledně letošní maturity. Studenti si pochvalují maturitu z matematiky, studenti si stěžují na maturitu z čj...
Aby nedošlo k omylu, jsem jedna z těch, co maturovali loni. Úspěšně, na první pokus. Tudíž bych se nemusela starat, jak to vypadalo letos. Ale jsem příliš zvědavá. Proto nacházím článek na tn.cz, který odkazuje na testy z čj a sloh. Testy mi na první pohled nepřijdou nijak odlišné od loňska. Ale schálně ho neprojíždím dál než do 5. otázky, zítra si ho udělám, abych to mohla posoudit.
Teď už ale k věci, o které jsem chtěla mluvit. K slohu. TADY se můžete podívat na seznam témat, z nichž si letošní maturanti mohli vybírat.
Já osobně jsem chvilku měla dilema, které. Našlo se tam opět pár (debilních) témat, co jsem nechápala, že by si někdo zvolil, ale vesměs si myslím, že si každý dokázal vybrat svoje.
Nakonec jsem si vybrala tohle téma a začala psát, ale myslím, že ještě na minimálně jedno další téma napíšu.