.

Září 2013

A je tu podzim...

17. září 2013 v 20:22 | Eazi |  Ze života
A je tu podzim. Zachumlaná pod dekou s huňatým svetrem a vlněnýma ponožkama usrkávám čaj. Nikam se mi nechce. Skrz mraky prosvěcuje sluníčko a vzápětí zase mizí za mohutný černý mrak. A prší. Kapky deště sekají do oken a bubnují do parapetu.
Listy stromů se barví do žluta a čevena, tráva hnědne a přestává růst. Jabloně se prohybají pod tíhou vlastních plodů. Jeřabiny a šípky svítí rudě do okolí. Je tu podzim, doba sklizně. Doba plískanic. Doba podzimních zábav s pouštěním draka. A taky doba depresí, doba nechutenství a doba prokrastinace.
Celý dny ležím doma, nudím se, ale nic nedělám. Do ničeho se mi nechce. Tohle počasí mi bere energii. Chybí mi sluníčko a teplo.
Připadám si jako chrobák. Jako chrobák, který z posledních sil vyškrabal své mohutné tělo, za pomoci ztuhlých krátkých nožiček, na teplý šutr. Chrobák, který čeká a mlčky doufá, že vysvitne sluníčko. Že skrz mrak pronikne paprsek světla, jenž mu opět ohřeje tělíčko a dá mu svou životodárnou energii. A ono se nic neděje, jen kámen stále chladne...
Vaše Eazi ♥