.

Šedý život bez emocí

21. listopadu 2015 v 12:07 | Eazi |  Ze života
Život bez kouzel by byla strašná nuda. Žádné osobní kouzlo, žádné kouzlo okamžiku ani nevysvětlitelné jevy. Ani žádná tzv. "Z prdele klika." Bum, kouzla, kterých je kolem nás plno, by najednou zmizela. Lidé by chodili po ulici, míjeli se a nepřeskakovala by mezi nimi žádná jiskra. Láska na první pohled by neexistovala. Osobní kouzlo by bylo také fuč. Snad by každému nad hlavou visela cedulka s informacemi, koho hledá a jaký by měl hledaný být. Možná, že by ta cedulka ušetřila čas a trápení. Muži jistě namítnou, že by to bylo těžké, vždyť ženy neví, co chtějí! S tím musím souhlasit, taky často nevím, co vlastně chci, co hledám a jsem nespokojená s tím, co mám. Ale to není jen o ženách, i muži jsou tací. A v tom je nejspíš taky kouzlo. Kouzlo překvapení, co že to vlastně máme doma?!


Stejně tak kouzlo okamžiku by zmizelo. Už by se mi nestalo, že bych šla po ulici, zahlédla vtipnou situaci a pokračovala s dobrou náladou a úsměvem. S úsměvem, který zase ovlivní další osoby kolem a ty další.
Už bychom nezažívali kouzelné okamžiky se svými blízkými. Vše by bylo nejspíš předem naplánované a veškeré chyby, překvapivé a nečekané momenty, vymazány, dřív, než se stanou.
Voda v potoce by možná byla pořád stejně průzračná, tráva stejně zelená, žížaly by neskákaly po stromech. Svět by ale nebyl stejný. Byl by šedý. Bez emocí. Bez nečekaných, kouzelných emocí. Možná i bez jakýchkoliv emocí... A o to já bych přijít nechtěla!
O jaké kouzlo byste nechtěli přijít?
Věříte v lásku na první pohled?
Projevujete emoce na veřejnosti?
S láskou,
Vaše Eazi ♥
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Medion Reeve Medion Reeve | E-mail | Web | 21. listopadu 2015 v 13:36 | Reagovat

Krásný článek na zamyšlení :) možná by ani ten život neměl smysl (pokud se za smysl života nepovažuje čekání na smrt). K čemu by něco takového bylo kdyby všechno ztratilo kouzlo? Ale co když je ještě nějaký nadvesmír, ve kterém si zase oni říkají, k čemu nám je to kouzlo, když stejně každý umře. Kdyby třeba existoval takový svět plný „robotů společnosti“ a ty ses do něj narodila, třeba by ti to přišlo naprosto normální a samozřejmé.
Nepřijde ti třeba, že svět právě takovým začíná být? Že se každý odosobňuje a začíná si vytvářet jen svůj nereálný obraz s ideálními požadavky pro společnost? Kdo ví, v jakých podmínkách budeme nuceni žít v dalších letech :) Sice si nechceme přiznat, že se společnost mění, pořád si namlouváme, že pořád máme svou hlavu a lidská osobnost nikdy nezanikne. Ale jednou si třeba každý uvědomí, že ten diktát za nás píše někdo jiný.
Chválím článek, moc pěkný :)

2 Anter Anter | Web | 21. listopadu 2015 v 14:21 | Reagovat

Velmi pravdivý až dojemný článek bych řekla. Kdyby všechna kouzla zmizela, život by už nejspíš nebyl ani životem a my bychom ztratili na své lidskosti. Vždyť právě ta kouzla našich osobností nás dělají originály a co jiného tvoří naše vzpomínky než kouzla okamžiků? Kouzla jsou prostě všude, přátelství láska nebo rodina. Svět bez toho si nedokážu představit. Je to to nejkrásnější, co mám. Nádherný článek, ještě jednou :)

3 Le fille Ash Le fille Ash | E-mail | Web | 21. listopadu 2015 v 19:46 | Reagovat

Krásně řečeno... kouzlo je základ života. Bez tajemna a magična by to nebylo ono. To je jisté... :) Jen ať tu s námi stále je. :)

4 eazi eazi | 22. listopadu 2015 v 22:54 | Reagovat

[1]: Děkuju. :-) Jojo, taky mám občas ten pocit a děsí mě ta představa, co bude z nás za pár let. Stroje bez emocí hnaný jen "musíš" "měl bys" a "nesmíš"?! ???
[2]: Díky moc. :-) Myslím, že v tom jsme stejné citlivky. ;-)
[3]: Děkujii. ;-) A díky za to slovo! Na "magično" jsem si nemohla vzpomenout a pořád jsem převracela v hlavě veškerá slova a hledala toto! :-D ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama